Epilepsie a zaměstnání

Vzor životopisu ke stažení Kliknutí stáhnete vzor strukturovaného životopisu

Strukturovaný životopis je Vaší vizitkou, kterou zasíláte zaměstnavateli. Profesionální zpracování životopisu neobsahující formální chyby, zvýší Vaše šance zaměstnání získat.


Rady pro psaní životopisu

  1. Pravdivost
  2. Délka – zpravidla 1 – 2 strany
  3. Stručnost a výstižnost


Členění životopisu

Každý životopis obsahuje v hlavičce osobní informace – jméno a příjmení, datum narození, adresu, bydliště (trvalé a přechodné), telefon a e-mail. Zmínit můžete  informaci o zdravotním stavu (jsem OZP, pobírám invalidní důchod, mám průkaz ZTP. Můžete přiložit i osobní portrétovou fotografii, která se umisťuje na pravou stranu v hlavičce dokumentu. Fotografie není povinná, ale díky ní si může zaměstnavatel Vaši osobu lépe zapamatovat. Je vhodné použít fotografii od profesionálů, které se používají na občanský průkaz či pas.

 

Pokud jste delší dobu než cca 5 let po škole, zařaďte "Vzdělání" až pod "Pracovní zkušenosti".


Vzdělání

Výpis vzdělání začíná posledním dosaženým stupněm ve vzdělání. Ve strukturovaném životopise zpravidla neuvádíme základní školu, pokud však to není jediné vzdělání.

 

Doplňkové vzdělání

Pokud vlastníte řidičský průkaz, nezapomeňte uvést skupinu řidičského oprávnění. Do motivačního dopisu můžete tuto informaci také zmínit, například v souvislosti, že jste ochoten v zaměstnání použít i vlastní automobil.


Pracovní zkušenosti

Tato kolonka zaměstnavatele zajímá asi nejvíce. Je potřeba uvést, jak dlouho jaké zaměstnání trvalo, název zaměstnavatele, místo a název pozice, na které jste pracoval a můžete přidat i náplň práce. Řadíme opět od nejaktuálnější po nejstarší.

 

Pokud jste absolvent, uveďte do životopisu praxi při škole a z brigád.

 

Kurzy

Zde uvádíte všechny kurzy, kterými jste prošli – jazykové, počítačové, administrativní, semináře, workshopy aj.

 

Počítačové znalosti

Uvádíte všechny programy, případně všechny programovací jazyky, které ovládáte. K tomu připíšete, na jaké úrovni programovací jazyk používáte – základní, mírně pokročilá, pokročilá, expert.


Jazykové znalosti

Zde zmíníte, jaký je Váš mateřský jazyk a jaké cizí jazyky dále ovládáte a na jaké úrovni. Pro vyjádření úrovně komunikace využijte evropského referenčního rámce pro posouzení úrovně porozumění, mluvení a psaní uchazeče v daném jazyce – základní, pasivní, mírně pokročilá znalost, rodilý mluvčí. Máte certifikát či jazykové zkoušky? Uveďte to také do životopisu.


Reference

Strukturovaný životopis může obsahovat kontakt na osobu, která o Vás může podat reference.

 

Vlastnosti a zájmy

Vypíchněte pár svých dobrých vlastností a zájmů, o kterých si myslíte, že byste mohl zaměstnavatele zaujmout.
 

 

Provoz portálu podpořili