Epilepsie a zaměstnání

Rádi bychom Vám představili Violu Jíchovou, která nabízí své masérské služby.

Jmenuji se Viola Jíchová a pro profesi masér jsem se nerozhodla zcela náhodou. Vždy jsem toužila pracovat ve zdravotnictví a pomáhat lidem. Proto jsem si pro studium zvolila obor zdravotní sestra. Protože mám percepční převodní vadu sluchu a epilepsii (malé záchvaty), musela jsem studium po třetím ročníku ukončit jako ošetřovatelka. Tato kvalifikace mi velmi pomáhá teď, kdy již druhým rokem pracuji jako masér.

Masérské profesi přikládám velkou váhu. Zaměřuji se zejména na to, aby klienti odcházeli s pocitem příjemné relaxace a rádi se za mnou vraceli. V masážích se soustředím na celostní pojetí organismu, vzájemnou tělesnou souhru, harmonii a stabilitu. Cílem mnou poskytovaných masáží je uvolnění tenzních svalových vláken, zmírnění nervosvalového dráždění, odvedení pozornosti od bolesti, úponová strategie, při které se soustředím na svalové úpony v oblasti kloubních jam a připojuji k masáži pohyb v kloubu určitými směry.

V dětství jsem prodělala vážné polytrauma a dnes jsem velmi vděčná za to, že jsem se dostala do rukou dnes Prof. PeaDr. Pavla Koláře PhD. Právě u něho jsem pochopila, jak je důležité, aby mezi klientem a fyzioterapeutem nebo masérem, panovala vzájemná fyzická i psychická harmonie. Pochopila jsem, že to, co zapříčiňuje toto fungování, je láska.

Vycházím totiž z toho, že prostor, ve kterém na sebe lidé působí není prázdný, ale je pln energetický zón a polí, které nás vzájemně pojí s vesmírnou energií a my se tak stáváme součástí jednoho velkého celku, ve kterém vnímáme proud energie. V případě, že si budeme chtít tyto prostory uvědomit, mohou se naše potíže zmírnit, nebo vymizet. Proto posledním z mých cílů je dosažení tělesné stabilizace formou celostního pojetí organismu.

Kromě masáži je mou velikou zálibou hudba. Hudba se vlastně stala základem pro veškerou mou dosavadní činnost. Věnuji se i přes své postižení psaní písňových textů a tvorbě vlastních melodií a od r. 2002 jsem členkou country kapely Polio Melody Band. Velmi si vážím toho, že mne i přes sluchovou ztrátu mne vzali tito muzikanti mezi sebe a společně jsme tak mohli poznat, že když člověk něco ztratí, může něco jiného získat.

Z mé životní filozofie vychází i další moje záliba, kterou je lyrická poezie. Psaní básní mne tak zaujalo, že jsem již vydala čtyři básnické sbírky a pracuji na dalších. V masérně je možné do mých knih nahlédnout, nebo si je přímo objednat. 

 

adresa: http://www.saloncharizmaty.com/

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

telefonní číslo: 602 704 377

Provoz portálu podpořili