Pomůžeme vám najít práci...

Ve dnech 28. – 30. 9. 2013 proběhla ve slovinské Lublani 13. mezinárodní konference na téma Epilepsie a společnost. Díky podpoře Ing. Mrázkové ze společnosti Abbott Česká republika a stipendijnímu programu International Bureau for Epilepsy se jí zúčastnily  i dvě členky o. s. EpiStop – Lívie Mandáková a Michaela Stoupová, které zde formou posteru prezentovaly projekt „Komplexní pomoc lidem s epilepsií při vstupu na trh práce.“

Program konference byl připraven tak, aby přinesl, co nejvíce užitečných informací takzvaným „advokátům za epilepsii“ – tedy všem, kteří se snaží pomáhat lidem s epilepsií a jejím blízkým a zvyšovat povědomí o epilepsii v rámci širší veřejnosti. Diskutovaná témata zahrnovala zdravotní, sociální i právní tématiku (program konference k dispozici zde). Hovořilo se o důležitosti správné diagnózy, standardech poskytování první pomoci, terapii antiepileptiky, chirurgické terapii i jiných alternativách např. ketogenní dietě, dále o činnosti podpůrných skupin, informačních kampaních zaměřených na učitele, policisty i zaměstnavatele a v neposlední řadě o Evropské deklaraci a epilepsii a způsobech financování projektů souvisejících s problematikou epilepsie.

 

Zástupci celé řády evropských zemí měli možnost seznámit se a vyměnit si zkušenosti a získat novou inspiraci a motivaci hájit lidi s epilepsií a bojovat se stigmatem.

Přihlaste se

Provoz portálu podpořili

 
 
 

Kde nás najdete

Thomayerova nemocnice

Pavilon A1, Vídeňská 800

140 59, Praha 4

info@epistop.cz

Jsme také na...

Facebook
Twitter
Youtube
Googleplus

Spolupracujeme